ENKELT Å SIGNERETRYKK HER, OG UNDERSKRIV OPPROPET MOT BARNEVERNSOVERGREP
ENKELT Å SIGNEREAksjonsINFO    ENKELT Å SIGNERESjokkfakta    ENKELT Å SIGNEREDiskuter oppropet i forumet 
Verdens største MOT myndighetsrelaterte familieovergrep!

REDD VÅRE BARN FRA DESTRUKTIVT BARNEVERN! Forum Hovedsiden
Bilder | Gjestebok | Kontakt
REDD VÅRE BARN FRA DESTRUKTIVT BARNEVERN!
Bli med. Redd barna våre! Kjemp mot menneskerettighetsbruddene mot familiene, mest i regi av barnevernet!
Admin: A. Holta.
 
 HjelpHjelp   SøkSøk   MedlemslisteMedlemsliste   GrupperGrupper   SmartFeedSmartFeed   Bli MedlemBli Medlem 
 ProfilProfil   Sjekk private meldingerSjekk private meldinger   Logg InnLogg Inn 


VIKTIG KRONERULLING - DOMMEN MOT YTRINGSFRIHETEN
Dommen mot barnevernsofrene ytringsfrihet MÅ til menneskerettighetsdomstol.



ANBEFALT: GÅ TIL GFSR SITT FORUM OG MELD DEG INN!
DET GJØRES VED Å KONTAKTE GFSR SIN LEDER: MONA LYGRE.

GFSR SINE LISTER! IKKE-ANBEFALTE OFFENTLIGE PERSONER RELATERT TIL SÅKALT BARNEVERN!


GFSR, BarnasRett.no og RVB med felles HØRINGSUTTALELSE MOT NY BARNEVERNLOV

PÅTALEMYNDIGHET NYTTIGE IDIOTER: FØLG MED I SAKEN TIL KJENNER-FAMILIEN.

POLITIANMELDT FOR TRUSSEL OM PRESS: Kjell Erik Øie (Ap) og Barne- og Likestillingsdepartementet.
YOUTUBE-VIDEOENE: Offentlig barnemishandling | MARIANNE SKÅNLAND: Fiffig ansvarsfraskrivelse for mishandling på barnehjem
MASSESØKSMÅL MOT BARNEVERNET: Over 1000 påmeldte | SAMFUNNSMAGASINET: Sanseløse politiske idéer
ÅRETS IDIOT 2007: May-Helen Molvær Grimstad (KrF)! | ÅRETS IDIOT 2006 lest av tusener: Reidar Hjermann, såkalt "barneombud"

REDD VÅRE BARN ANBEFALER: BarnasRett.no
Minst EN familie invaderes av såkalt barnevern, mens DU leser på r-b-v.net. Er DERE neste?
Det fødes under 60000 årlig. Barne"vernet" åpnet nesten 25000 saker.

noen som kjenner til denne sakkyndige

 
Start Nytt Tema   Svar på Tema    REDD VÅRE BARN FRA DESTRUKTIVT BARNEVERN! Forum Hovedsiden -> --> Plassen for nye medlemmer
Vis Forrige Tema :: Vis Neste Tema  
Av Innlegg
Sweet



Ble Medlem: 30 Mar 2007
Innlegg: 4


Spre postingene. Share/Save/Bookmark
Subscribe
InnleggSkrevet: Fre Jan 04, 2008 9:22 pm    Tittel: noen som kjenner til denne sakkyndige Svar med Sitat

von Garaguly, Cecilia, psykolog, Oslo?
Til Toppen
Vis Medlemmets Profil Send Privat Melding FORTELL NOEN OM DETTE INNLEGGET      
Bjørn Erik
Rang: Storbruker


Ble Medlem: 22 Des 2006
Innlegg: 844
Bosted: Vefsn


Spre postingene. Share/Save/Bookmark
Subscribe
InnleggSkrevet: Fre Jan 04, 2008 10:08 pm    Tittel: Svar med Sitat

Hun er å finne på "listene":
http://svartelister.barneverne...t.com/

Flere steder hun "opptrer":
http://www.google.no/search?as...um=10&
btnG=Google-s%C3%B8k&as_epq=psykolog&as_oq=&as_eq=&lr=&cr=&as_f
t=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_occt=any&as_dt=i&as_sitesearch=&as_rights=
_________________
B.E. Bjorbekkmo

Gjør ALLTID og uten unntak opptak av møter, telefonsamtaler o.l. med BV

Dette har du lovlig og full adgang til, og støtte for i straffelovens § 145a, så lenge du selv deltar i samtalen.

Barnevern
Til Toppen
Vis Medlemmets Profil Send Privat Melding Send e-post Besøk Medlemmets Nettside FORTELL NOEN OM DETTE INNLEGGET      
Arild Holta
Site Admin


Ble Medlem: 05 Feb 2006
Innlegg: 5308
Bosted: Mosjøen, Vefsn kommune på Helgeland.


Spre postingene. Share/Save/Bookmark
Subscribe
InnleggSkrevet: Fre Jan 04, 2008 11:04 pm    Tittel: Re: noen som kjenner til denne sakkyndige Svar med Sitat

Sweet skrev:
von Garaguly, Cecilia, psykolog, Oslo?


Noen som vet hvorfor hun ble svartelistet?
_________________
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
.
"Vårt" lysebrune-mørkerøde såkalte barnevern stjeler mennesker
> Radikalt forum mot familiedestruksjon: http://forum.r-b-v.net/...<
Til Toppen
Vis Medlemmets Profil Send Privat Melding Send e-post Besøk Medlemmets Nettside FORTELL NOEN OM DETTE INNLEGGET      
MH Skånland
Superposter


Ble Medlem: 08 Feb 2006
Innlegg: 2445
Bosted: Bergen


Spre postingene. Share/Save/Bookmark
Subscribe
InnleggSkrevet: Fre Jan 04, 2008 11:59 pm    Tittel: Svar med Sitat

  
GFSR opplyser ikke om grunner. Det er nok nødvendig å ikke gjøre det, av hensyn til familier som melder fra. De ville ellers bli skyteskive for ekstra målrettet pågang og maktbruk fra myndighetene og fra dem de hadde meldt til listene.

Norge er et så lite land at flere ofte kjenner til spesielle saker i et distrikt som sannsynligvis er opphav til en listeføring, og noen familier forteller jo selv friskt på nettet om hvem som har gjort hva mot dem. Det står de naturligvis fritt til, og Mona Lygre i GFSR mener det er meget bra. Det er blant annet slik flere familier får kontakt med hverandre. Men GFSR's lister i sin alminnelighet er ikke noe offentlig register som det skal argumenteres om. Ingen mister nok heller noen anseelse hos myndighetene eller oppdrag fra barnevernet ved å stå på GFSRs lister! Dessverre.

Noen listeførte har selv i tidens løp henvendt seg, f.eks til Rune Fardal, og spurt hva de har gjort siden de er havnet på hans lister. Hans svar var: "Det vet du vel best selv." Og det var et bra svar. Andre har prøvet seg med å forlange at GFSR skal oppgi navn på melderne, men det er adskillig bedre grunn for GFSR til å beskytte disse melderne enn for barnevernet til å beskytte sånne som anonymt anmelder folk til barnevernet. Noen har villet ha sine navn vekk fra listene med begrunnelser som at de ikke lenger arbeider i barnevernet, eller at det ikke er respektfullt overfor de listeoppførtes familier at de kan se et familiemedlem på listene. – Våre tanker går nok isteden til den "respektfulle pietet" barnevernsaktørene har utvist overfor de familier de har gått til angrep på. Og om en som har skadet en familie ikke lenger har slikt arbeid, så har vedkommende ikke nødvendigvis flyttet sin virksomhet og sin innflytelse og sine anbefalinger særlig langt, og resultatet av hans/hennes gjerninger lever uansett videre igjennom hele resten av den rammede familiens levetid.

Man kan heller ikke la det faktum at GFSR fører lister over folk de ikke kan anbefale, fordreies av barnevernets støttespillere – utarte til en slags "folkedomstol", hvor familiene værsågod skal komme med sine argumenter, som den listeførte skal kunne motsi hvoretter "folket" skal "vurdere" hvem som har rett.

GFSRs lister sier at GFSR ikke kan anbefale de og de, det er det hele. Ingen har noen rett til å nekte GFSR å si at de ikke kan anbefale dem.

Andre må jo gjerne lage sine egne lister etter egne prinsipper, hvis de synes det. Mona Lygre oppmuntrer til det.

Se også http://forum.r-b-v.net/viewtop...php?t=3920
  
_________________
Hjemmeside http://www.mhskanland.net...
Til Toppen
Vis Medlemmets Profil Send Privat Melding FORTELL NOEN OM DETTE INNLEGGET      
jb



Ble Medlem: 05 Feb 2008
Innlegg: 5
Bosted: Østlandet


Spre postingene. Share/Save/Bookmark
Subscribe
InnleggSkrevet: Tir Feb 05, 2008 1:37 am    Tittel: Svar med Sitat

Hun satt som sakkyndig i en sak for fylkesnemda i østfold høsten 2006. Det ble knusende tap. Tre søstre ble splittet og foreldrene har minimalt med kontakt. 4 ganger i året a to timer.
Til Toppen
Vis Medlemmets Profil Send Privat Melding FORTELL NOEN OM DETTE INNLEGGET      
Vis Innlegg fra:   
Start Nytt Tema   Svar på Tema    REDD VÅRE BARN FRA DESTRUKTIVT BARNEVERN! Forum Hovedsiden -> --> Plassen for nye medlemmer Alle klokkeslett er CET (Europa)
Side 1 av 1

 
Gå Til:  
Du kan ikke starte nye temaer i dette forumet
Du kan ikke svare på temaer i dette forumet
Du kan ikke endre dine egne innlegg i dette forumet
Du kan ikke slette dine egne innlegg i dette forumet
Du kan ikke delta i avstemninger i dette forumet


Redd Barna Våre anbefaler Deg å lese på BarnasRett.no!
phpBB.no - Norsk phpBB support
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Googlepage: GooglePullerPage