It is currently Thu Jun 19, 2025 3:02 pm



Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Nekt barnevernet adgang til hjemmet
PostPosted: Sat Aug 11, 2007 8:50 pm 
Offline
Superposter
User avatar

Joined: Wed Feb 08, 2006 9:48 am
Posts: 3979
Location: Sosialdiktaturet Norge
Anne Brit Raaen wrote:
Jeg er enig i at samarbeidslinja er risikosport på høyt nivå. Det lureste er å gi dem så lite som mulig.
Har en derimot en historie med barnevernet hjelper det ikke å nekte dem adgang. Da koker de bare suppen på den spikeren de har.


Det siste er jeg ikke enig i. Jeg tror at nettopp de "som barnevernet har kjennskap til", bør samarbeide så lite som mulig ved å nekte personlig kontakt og insistere på at all kommunikasjon skal foregå skriftlig og via advokat. De med erfaring bør bruke erfaringen til sin fordel og ikke gå i den samme fella en gang til. Det er ikke underlig at foreldre, som aldri tidligere har hatt kontakt med barnevernet, slipper dem inn i heimen, men når man vet hva de er istand til, så må man lære av sine feil og kjøre en hard linje.

_________________
“ Whoever may be guilty of abuse of power, be it Government, State,
Employer, Trade Union or whoever, the law must provide a speedy
remedy. Otherwise the victims will find their own remedy. There
will be anarchy.” Lord Denning (1899-1999)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 11, 2007 10:05 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sun Feb 05, 2006 7:18 pm
Posts: 7442
Location: Mosjøen, Vefsn kommune på Helgeland.
Det er også min erfaring. Nå samarbeidet imidlertid vi med utrederne. Det skyldes blandt annet at vi har mye kunnskap om psykologi og også har en lett dokumenterbar historie om 50 år med sosial utpikking av f.eks min kones familie. Vi er altså i en spesiell situasjon. Taktikken vår fungerte da også. Vi fikk fullt medhold hos bv's flere utredere og punkterte på den måten saken for bv.

Denne fremgangsmåten er farlig for de fleste.

Også min familie har en stigmatisering i en nabokommune. Etterforskningsleder i politiet, og nabo til fagleder i bv, Anne Lise Bangsund, er fra den kommunen. Kommunens tidligere advokat, er også nabo. I tillegg er den gamle politimesteren, med kone nabo. Hans kone har visst vert fremstående i krisesenter-miljøet.

Dette er privatliv, og i utgangspunkt utenfor TEMA. Bortsett fra at jeg påpeker at det er et negativt miljø som er eller kan være direkte problematisk for oss. Miljøet finner man imidlertid også innad på arbeidsplassene i det offentlige, psykiatrien, barnevernet. Vi registrerer jo at disse også har vennskapsforhold utenfor arbeidsforhold. Det er atså en gjørme av uoversiktelig inhabilitet.

Dette og mye annet kunne vi vise til overfor psykobablerne. Samt reaksjon på kristen tro og ideologi. Det såkalte barnevernet angrep jo også dette.

Professor Kirsten Rasmussen utbrøt undrende: -De kan ikke være vant til motstand i det hele tatt.

Og det var et poeng. Maktaparatet her tålte ikke at vi opponerte mot dem.

_________________
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
.
"Vårt" lysebrune-mørkerøde såkalte barnevern stjeler mennesker
> Radikalt forum mot familiedestruksjon: http://forum.r-b-v.net/<


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 12, 2007 7:04 pm 
Offline
Superposter

Joined: Thu Oct 26, 2006 9:47 am
Posts: 1293
Location: Stjørdal
Må kommentere denne:

Arild skrev:

Quote:
Dette er privatliv, og i utgangspunkt utenfor TEMA. Bortsett fra at jeg påpeker at det er et negativt miljø som er eller kan være direkte problematisk for oss. Miljøet finner man imidlertid også innad på arbeidsplassene i det offentlige, psykiatrien, barnevernet. Vi registrerer jo at disse også har vennskapsforhold utenfor arbeidsforhold. Det er atså en gjørme av uoversiktelig inhabilitet.


Dette er et av de viktigste problemstillingene i forhold til forestillingen om at byråkratiet er rasjonelt og upersonlig - det er jo bare en samling mennesker som gjør som mennesker gjør.

_________________
Don't hate the media, become the media!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
All times are UTC [ DST ]