It is currently Mon Jun 16, 2025 4:56 am



Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Barnevernet bør styres etter hensyn til barnas beste
PostPosted: Fri Sep 03, 2010 2:11 pm 
Offline

Joined: Tue Jun 12, 2007 12:17 pm
Posts: 3
Barnevernet bør styres etter hensyn til barnas beste, ikke etter hensyn til de ansattes lommebok.

Barnevernsansatte er for det meste (det finnes klare motsetninger) kalde, følelsesløse kvinner.

Jeg mener fosterhjem er den aller beste løsningen for barn som ikke kan bo hjemme. Barnevernet bør satse 100% på fosterhjem

Institusjoner bør avskaffes da de er en bjørnetjeneste mot barn og deres familier. (Hvilket barn har godt av 3 vaktskifter om dagen???)

En fosterfamilie er et sted der barnet kan få omsorg av faste, trygge personer 24 timer i døgnet, og kan leve et normalt liv i en vanlig familie, ha sitt eget rom, og slippe å måtte tenke på vaktskifter og den slemme gutten på rommet ved siden av.

Fosterforeldres godtgjørelse bør ses på som en bonus, ikke som en lønn for arbeidet. Å være fosterfamilie er en livsstil og et veldig viktig samfunnsoppdrag, ikke en jobb man tar for å tjene godt og nyte livet.

En større del av godtgjørelsen bør øremerkes til utgiftsdekning, så det er i første rekke barnet som skal nyte godt av godtgjørelsen.


Kommentarer ønskes :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Barnevernet bør styres etter hensyn til barnas beste
PostPosted: Fri Sep 03, 2010 2:37 pm 
Offline
Superposter
User avatar

Joined: Wed Feb 08, 2006 9:13 am
Posts: 1063
Du er kommet til feil sted med dine meninger!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Barnevernet bør styres etter hensyn til barnas beste
PostPosted: Fri Sep 03, 2010 3:21 pm 
Offline
Rang: Ivrig bruker

Joined: Mon Aug 23, 2010 3:49 pm
Posts: 151
Fosterforeldre blir det fordi de selv ofte har en dårlig økonomi og trenger å bedre denne.
De er ikke glad i barnet på samme måte som en mor, de er redd for å miste inntekten de får av å være fosterhjem, og i mange tilfelder tenker de ikke på barnets biologiske familie, og evner ikke å sammarbeide med dem.
Resultatet av dette er at barna lider. Undersøkelser viser at barn oppfatter biologiske mors stemme som en klem, og at biologiske bånd har en større innvirking på barns helse enn tidligere anntatt.
Fosterhjem bør derfor ikke lønnes. Om man ønsker å hjelpe et barn, bør man ta imot dette barnet som om det var ets eget.
Systemet og handlingsmåten bak vedtak og normer i BVs etaten forøvring, bør opptateres slik at en ligger tritt med nyere forsking innen feltet. Jeg viser herved til uttalelser fra advokater der de forventer massesøksmål i nær fremtid. Jeg viser også til de brudd på menneskerettigheter som er påvist i Straussburg.
Det er ikke behov for flere fosterhjem eller instutusjoner, det er behov for større ressurser for å hjelpe familier i den "tragiske situasjonen" de befinner seg i når de trenger hjelp. BV burde stå frem som en ressurs og hjelpe.
Den missforståtte normen i BV i dag er at de plasserer barn vekk fra biologiske familie og kaller det et hjelpe tiltak. Dette strider mot forskning og psykologi innen emnet.
Fremtredende menneskerettighets forkjempere som tidl. dommere og vår alles kjære Eva Joile, samt FN kritiskerer norge for korrupsjon innen BV.
Årsaken til dette kan være økt satsning på det offentlige, som har sysselsatt så mange mennesker i statlig og kommunal sektor, at de ikke makter å ha oversikt. Dette fører igjen til at lokale autoriteter, får makt de i utgangspunktet ikke skulle hatt, eller at det var meningen at de skulle ha. Bruken av denne feil utgitte makten kan være sjebnesvanger og resulterer i at saker blir behandlet svært ulikt fra kommune til kommune.
Åge Hovengen som er en personlig bekjent var med og laget BV lovene, i dag river han seg i sjegget, fordi det var ikke slik han mente det skulle bli. BV er en egen statsmakt, uten noen som fører tillsyn. Åge Hovengen har i ettertid levert over 5000 enkelt saker til fylket (Oppland), der han mener det er begått overtramp.

Et dikt på denne siden heter "Du må ikke sove" tror det er påtide at de som fremdeles tror på BV leser det og leser våre saker.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Barnevernet bør styres etter hensyn til barnas beste
PostPosted: Fri Sep 03, 2010 8:30 pm 
Offline
Rang: Storbruker
User avatar

Joined: Fri Dec 22, 2006 1:40 pm
Posts: 978
Location: Vefsn
Som Nina sier: DU ER KOMMET PÅ FEIL STED MED DINE MENINGER (og oppfatninger, eller mangel på sådanne)

Det du skisserer og forfekter er oss totalt uinteressant og hører hjemme i andre fora om i det hele tatt noe sted.

_________________
B.E.Bjorbekkmo
[size=75][color=red]
Gjør ALLTID og uten unntak opptak av møter, telefonsamtaler o.l. med BV etc[/color]
Dette har du lovlig og full adgang til iht [url=http://www.lovdata.no/all/tl-19020522-010-017.html#145a]straffelovens § 145a[/url], så lenge du selv deltar i samtalen.[/size]

[url=http://barnevernet.origo.no]Barnevern[/url]


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Barnevernet bør styres etter hensyn til barnas beste
PostPosted: Sat Sep 04, 2010 1:34 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sun Feb 05, 2006 7:18 pm
Posts: 7442
Location: Mosjøen, Vefsn kommune på Helgeland.


Det er nok lite gjennomtenkt å skryte av fosterpersoner i et forum hvor medlemmene opplever regelrett helvete i relasjonen til repektive.

Viser også til Skånlands kommentar, som alltid er nyttige å få med seg:
viewtopic.php?p=29439#p29439


_________________
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
.
"Vårt" lysebrune-mørkerøde såkalte barnevern stjeler mennesker
> Radikalt forum mot familiedestruksjon: http://forum.r-b-v.net/<


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 5 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
All times are UTC [ DST ]