[face=Arial]
Saken henlagt - maktpakket måtte gi seg[/face]
Politiinspektør Kristin Elnæs (se bilde) i Helgeland politidistrikt, underskrev razziaen mot vårt hjem hvor datautstyr og annet ble hentet. Saken er nå henlagt.
Bakgrunnen var at min kone og jeg hadde brukt ytringsfriheten og spredt informasjon om at barnevernet er en overgrepsinstitusjon. Ytringsfriheten er den grunnleggende menneskerettigheten fordi den gir mulighet til å avsløre andre menneskerettigheter. Å hindre ytringsfriheten undergraver altså alle menneskerettighet.
Det oppleves svært dramatisk å ikke få ha hjemmet i fred. At det er kun fordi man har sagt noe maktpakket ikke liker er absurd.
Når ledere i politiet bryter menneskerettighetene - i dette tilfellet politiinspektør Kristin Elnæs - bør de ta konsekvensene av det og gå av. I Norge er det imidlertid ikke konsekvenser for offentlig ansatte som gjør noe galt. Dermed kan ukulturen og maktarroganse utvikle seg og vokse.
Henleggelsen av saken mot oss var begrunnet følgende:
Quote:
De underrettes om at for deres vedkommende er forholdet henlagt idet intet straffbart forhold anses bevist.
.
_________________
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
."Vårt" lysebrune-mørkerøde såkalte barnevern stjeler mennesker
> Radikalt forum mot familiedestruksjon: http://forum.r-b-v.net/<