FORUMET REDD VÅRE BARN
http://forum.r-b-v.net/

USA: Forumeiere ikke ansvarlig for brukernes kommentarer
http://forum.r-b-v.net/viewtopic.php?f=195&t=2151
Page 1 of 1

Author:  Antipsykopaten [ Wed Feb 28, 2007 11:23 am ]
Post subject:  USA: Forumeiere ikke ansvarlig for brukernes kommentarer

Det er slått fast at forum- og bloggeiere ikke er ansvarlige for ytringene til brukerne.

Se her

Så får vi se hvordan det blir i Norge. Trenden er imidlertid at det blir større toleranse for ytringsfriheten.

Maktpakket forsøker imidlertid å lage unntak for de sarte bv-fjolsene. Foreløpig har de imidlertid ikke harket opp noe mer enn det sedvanlige oppgulpet om at "vi vil".

Author:  Rinna [ Wed Feb 28, 2007 12:53 pm ]
Post subject:  Re: USA: Forumeiere ikke ansvarlig for brukernes kommentarer

Antipsykopaten wrote:

Så får vi se hvordan det blir i Norge. Trenden er imidlertid at det blir større toleranse for ytringsfriheten.


Det er bare et spørsmål om tid før sosialdemokratene får en nesestyver og får dempet sin iver til å kontrollere samfunnet. I EU går utviklingen mot større frihet, og mer respekt for menneskerettigheter. Domstolen i Strassbourg ble til de grader oversvømt av saker, at Europarådet har forenklet prosedyren for å behandle saker, dvs. avgjøre om en sak er "admissible" eller ikke.

Mer informasjon fra Wikipedia:


http://en.wikipedia.org/wiki/European_Court_of_Human_Rights

Author:  Arild Holta [ Wed Feb 28, 2007 1:34 pm ]
Post subject: 

Med den overvåkingen som drives fram, er samfunnsutviklingen noe todelt.

Internettsensur er inført i Danmark, hvor en internetttilbyder ble dømt til å "fjerne" en lovlig russisk nettbutikk.

Det kristne høyre (hvor mange ville like å plassere meg) i USA drar i rettning av stadig hardere økonomisk og annen overvåking.

Mennesker skriker opp mot kontroll og overvåking og deltar selv med å innføre det.

Page 1 of 1 All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/