FORUMET REDD VÅRE BARN
http://forum.r-b-v.net/

"Maratonguttens" trener siktet for barnemishandlin
http://forum.r-b-v.net/viewtopic.php?f=160&t=3145
Page 1 of 1

Author:  agrippa [ Mon Aug 13, 2007 5:05 pm ]
Post subject:  "Maratonguttens" trener siktet for barnemishandlin

Treneren til gutten som i fjor løp 65 km i strekk, er siktet for barnemishandling.

Budhia kommer fra slummen i Bhubaneswar, hovedstaden i delstaten Orissa. Da faren døde, klarte ikke moren lenger å forsørge sine fire barn og adopterte bort Budhia til Biranchi Das som trente gutten opp til å bli maratonløper.

Barnevernet i Orissa fordømte i fjor guttens langdistansløping som tortur og hindret en 10 mil lang planlagt tur i det østlige India.


Kommentar: Barnevernet er vanligvis veldig ivrige etter å adoptere bort barn fra fattige foreldre. Det er uhyre sjelden at adoptiv- eller fosterforeldre kritiseres. Ville Budhias egne foreldre ha presset ham til å løpe maraton seks år gammel? Neppe. Det er større risiko for at barn misbrukes av fremmede enn at de misbrukes av sine egne foreldre, men denne virkeligheten er barnevernet uvillig til å ta innover seg. I Norge tvangsfjernes barn som aldri før, for barnevernet er blitt tilført et høyt antall stillinger. Uten tvangsfjernelser er det vanskelig å se berettigelsen til alle disse unødvendige og skadelige stillingene. Barnevernets misbruk av barn er langt verre enn noe annet som skjer rundt om i verden!

Author:  Mona Lygre [ Tue Aug 14, 2007 1:25 pm ]
Post subject:  Så pussig

Jeg kunne aldri i livet ha tenkt tanken på å presse mine gutter til noe som helst utover det som er vår dagelige rutine,

selvfølgelig hadde det vært ålreit med noen pokaler og diplomer her og der, men, øh,

nå er det er jo som sagt noe i veien med "grensesettingen" min da,

bare det å få dem til å stå opp om morningen har vært et slit, å få dem til å pusse tennene, å gå på skolen, å gjøre lekser, å legge seg,,,,,

å tvinge dem til å bli best i noe som helst, hadde i hvert fall ikke jeg hatt verken tid til, eller lyst til,

men, det er jo ikke noe nytt at andre folk enn ens egne foreldre er mye slemmere mot barn enn de biologiske,

Page 1 of 1 All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/