It is currently Thu Jun 19, 2025 2:15 pm



Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

Er det riktig av barnevernet å fjerne barna når politiet mener det ikke er fare for gjentagelse
Nei, det er ikke riktig, for det er imot barnas ønske 100%  100%  [ 5 ]
Ja, barna må straffes med fosterfengsel fordi de var så dumme å melde fra om volden 0%  0%  [ 0 ]
Har ingen mening 0%  0%  [ 0 ]
Total votes : 5
Author Message
 Post subject: Ikke fare for gjentagelse, barna hentet av barnevernet
PostPosted: Mon Jan 22, 2007 12:55 pm 
Offline
Superposter
User avatar

Joined: Wed Feb 08, 2006 9:48 am
Posts: 3979
Location: Sosialdiktaturet Norge
En familiefar på Østlandet skal ifølge politiets tiltale, ha banket barna med en fjøl, trykket såpe i munnen deres, vridd dem hardt i ørene, slått, sparket og lugget dem. De minste av barna var svært små da mishandlingen skal ha startet.

Politiet og barnevernet aksjonerte da de to nest eldste barna anmeldte faren for overgrepene i fjor sommer. Familiefaren ble varetektsfengslet, men løslatt etter to uker, da retten mente det ikke forelå fare for gjentagelse. Barnevernet hentet likevel umiddelbart de to yngste barna og plasserte dem i fosterhjem.

Barnevernet har fremmet forslag om tvangsfjernelse av barna. Familien er dermed i full oppløsning, og i etterkant har barna trukket tilbake anmeldelsen av sin far.

To av barna skal ha vært i konflikt med resten av familien. Barnevernet har i den forbindelse flere ganger tidligere undersøkt forholdene i familien, uten å fange opp volden som tiltalen beskriver.

Kommentar: Det er en kjent sak at barnevernet ikke klarer å fange opp vold mot barn. I dette tilfellet gjorde barnevernet ingenting for å stoppe den angivelige volden. Det var først etter at faren var varetekstfengslet og barna således trygge, at barnevernet aksjonerte med sin sedvanlige løsning: akutt tvangsfjernelse.

Barna er naturlig nok redde for å miste familien sin. De har anmeldt faren for vold, og politiet har tatt ut tiltale. Dette er høyst sannsynlig tilstrekkelig for å få satt en stopper for volden. Tantene i barnevernet er imidlertid ikke til å stoppe. Nå skal barnevernet sette inn sine skadelige tiltak og gjøre de stakkars barna foreldreløse. Det tenker tantene er en passende straff for barna, som var så dumme å kontakte politiet.

Det er ikke riktig at barn skal straffes for foreldrenes ugjerninger. Barnevernet har intet å bidra med i denne saken. Politiet mener at det ikke er fare for gjentagelse, og da burde tantene i barnevernet holdes i tømme. En løsning hadde vært at politiet varetekstfengslet barnevernstantene slik at de ikke fikk anledning til å oppløse familien. Den volden tantene er i stand til å påføre barna vil på lang sikt være langt verre enn den volden som barnefaren påførte dem.

_________________
“ Whoever may be guilty of abuse of power, be it Government, State,
Employer, Trade Union or whoever, the law must provide a speedy
remedy. Otherwise the victims will find their own remedy. There
will be anarchy.” Lord Denning (1899-1999)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jan 22, 2007 1:16 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sun Feb 05, 2006 7:18 pm
Posts: 7442
Location: Mosjøen, Vefsn kommune på Helgeland.
Quote:
En løsning hadde vært at politiet varetekstfengslet barnevernstantene slik at de ikke fikk anledning til å oppløse familien. Den volden tantene er i stand til å påføre barna vil på lang sikt være langt verre enn den volden som barnefaren påførte dem.


Godt sagt!

_________________
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
.
"Vårt" lysebrune-mørkerøde såkalte barnevern stjeler mennesker
> Radikalt forum mot familiedestruksjon: http://forum.r-b-v.net/<


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
All times are UTC [ DST ]