FORUMET REDD VÅRE BARN
http://forum.r-b-v.net/

"Hjelpe"tiltak for fattige
http://forum.r-b-v.net/viewtopic.php?f=156&t=707
Page 1 of 1

Author:  Arild Holta [ Wed Jul 19, 2006 6:09 pm ]
Post subject:  "Hjelpe"tiltak for fattige

Kilde

Noen ynkelige millioner er delt ut for å få barnefjernkontorer til å drive med "hjelp" til fattige.

Når så de materielt fattige (men dog så mye rikere i ånden enn barnefjernerne...) tar imot "tilbudene" så oppstår gjerne et stygt problem:

Barnefjernerne har dermed "bevis" for at disse menneskene ikke klarer seg selv. Dermed er de i klørne på disse maktgalne menneskene. Forsøker du nekte dem adgang til ditt liv senere, kan de gå til fylkesnemnden og kreve falske rettigheter til ditt liv og dine barn.

Det er ikke gull alt som glitrer. Noe er jugl og noe er en felle. Barnefjernsarbeiderne har en ideologi som skaper de to siste.

Barnefjernsarbeiderne har så umåtelig stor (les: naivt eller narsissistisk) tro på det de gjør. Og de har elendige forestillinger om deg som foreldre. Derfor forsøker de "redde" dine barn.

Author:  Charlotte Eriksen [ Wed Jul 19, 2006 6:48 pm ]
Post subject: 

En kjent teknikk som bv ofte bruker. De lokker intetanende foreldre med frivillige tilbud som viser seg å ikke være så frivillige allikevel.

Disse "fritidstiltakene" inngår nok snart i bvs register over velbrukte tvangstiltak. I tillegg vil de nok notere barns og foreldres "bekymringsfulle
adferd" mens de såkalte frivillige fattigdomstiltakene pågår.

Deretter griper de inn med tvang og barna blir fratatt foreldrene eller familien må innfinne seg med å ha stalkere og overgripere i hjemmet og livet sitt helt til barna er myndige.

De snurrer nettet sitt sakte rundt enkeltpersoner og familier slik at det blir umulig å komme løs.

Author:  Charlotte Eriksen [ Wed Jul 19, 2006 7:09 pm ]
Post subject: 

Det er dessuten en underlig fremgangsmåte å fordele penger til barnefamilier med økonomiske problemer på.Det er underlig at ikke f.eks Trygdekontoret eller andre økonomiske instanser er utbetaler av hjelpen.

Men det er innlysende hvorfor det ikke er sånn.Familiene vil garantert ikke få hjelpen i form av penger som de kan disponere på vegne av barna sine. Hensikten er å umyndiggjøre mennesker som har kommet inn under bv ytterligere.

Bv vil dermed kunne bestemme over familiens ferieplaner og utøve mere kontroll i form av "familieferie i Kristiansand Dyrepark med tilsynsfører på slep". Evt blir det kanskje tvungne opphold på "ferieinstitusjoner" for barn i såkalte utsatte familier.

Bv ønsker IKKE å hjelpe. BV ønsker å utøve MAKT , KONTROLL og TERROR.

Author:  agrippa [ Wed Jul 19, 2006 10:49 pm ]
Post subject:  Barnevernet på fisketur

Dere skriver så godt at jeg nesten ikke vet hva jeg skal tillegge.

Ferie i regi av barnevernet... føler man seg veldig normal og inkludert da? Jeg bare spør. En dåre kan spørre, så kan jo en av "ekspertene" i barnevernet svare.

Det blir som den hvite mann som deler ut glassperler til de usiviliserte folkeslagene mot å få jorden deres.

Den norske "fattigdommen" er annerledes enn vanlig fattigdom, leste jeg i pressen. I Norge er man fattig dersom man ikke har siste modell flatskjerm med HD hengende på veggen. Da er man "utestengt" og eksludert. Smartingene i barnevernet og blant de bevilgende myndigheter glemmer at det er få ting som virker mer eksluderende enn nettopp barnevernet. Kontakt med barnevernet vil ekskludere og utestenge familien fra et vanlig liv. Man blir "klient" og et interessant objekt for et uttall "eksperter" som vil sysselsette seg med å forvalte livet ditt.

De foreldre som kommer i kontakt med barnevernet betaler gjerne i dyre dommer for å slippe fri. La oss håpe at færrest mulig tar beitet til barnevernet. Inne i den fristende lokkematen er det gjemt en kraftig krok som barnevernet ønsker at du skal sluke. Deretter er det bare å dra inn snøret med deg sprellende og kjempende imot. Barnevernet er på menneskejakt.

Author:  MH Skånland [ Thu Jul 20, 2006 4:27 pm ]
Post subject: 

*

Akk ja, sann.

Når et barn er tatt, og plassert i et av barnevernets perfekte, ressurssterke fosterhjem, hvor man gir barnet "stimulering" og alskens, da er det ekstra tiltak nettopp for FERIER.

Det vil si: Det er ikke barnet som skal få ferie, nei det er fosterpersonene. De trenger "avlastning". Så da blir barnet sendt som en pakke til andre fosterpersoner i samme fosterhjems-gruppe. Også i avlastningshjemmet er barnet selvsagt under tvang.

Ferie hos sin egen familie? Å nei, var det likt seg . . - -

MHS

*

Page 1 of 1 All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/