FORUMET REDD VÅRE BARN
http://forum.r-b-v.net/

jeg er så trøtt
http://forum.r-b-v.net/viewtopic.php?f=146&t=5865
Page 1 of 1

Author:  bjahan [ Sun Oct 25, 2009 1:24 am ]
Post subject:  jeg er så trøtt

jeg har vært under barnevernet siden jeg var 1 til jeg var noen måneder i fra og fylle 20, jeg følte jeg ble tatt fra moren min på feil grunnlag og har ikke hatt det så bra og barnevernet har ikke brydd seg. ingen oppfølging men til stedet var de om jeg fikk besøk av min mor eller mormor. jeg er så sint jeg kan eksplodere jeg har ingen og si i fra til ingen ting jeg kan gjøre. barnevernet er en spøk det burde het barnemishandlerne.

Author:  Turid Holta [ Sun Oct 25, 2009 9:37 am ]
Post subject: 

Dessværre er det slik at barn som har levd under det påståtte barnevernets omsorg lider. Og de har det fælt. Barnemisshandlere er bra navn på dem.

Og helt sant de bryr seg ingenting om fosterbarn. Det er veldig bra du selv skriver det.

Det er så fælt at de kan ta barna vekk fra sin mor\far. Så bare driter de i hvordan det går vidre med dere. De tar barn i massevis på feil grunnlag. Takk for at du delte dette med oss.

Det er veldig bra og håper flere vil gjøre det. For man vet at fosterbarn lider. Det er svært sjelden at noen fosterbarn får det bedre.

Tok deg på feil grunnlag, ja det gjør dem. Det er rene barnerov de holder på med. Dette skulle det altså blitt sluttpå. Det er nok tragdier.

Tenk på det at dine fosterforeldre har atpåtil gjort dette bare for pengenes skyld. Ingen vil gjøre dette uten betaling. Money driver folk til å jobbe for dette på ståtte barnevernet. Forde barna bryr de seg ikke om.

Og ødelegge mor barn og foreldre barn forhold. Rive i filler barnefamilier og familier er hva barnevernet intreserer seg for.



Vi hører gjerne mere i fra deg.

Author:  Arild Holta [ Sun Oct 25, 2009 6:11 pm ]
Post subject:  Re: jeg er så trøtt


At du er trøtt av galskapen, er noe alle her forstår.


bjahan wrote:
jeg har vært under barnevernet siden jeg var 1 til jeg var noen måneder i fra og fylle 20, jeg følte jeg ble tatt fra moren min på feil grunnlag og har ikke hatt det så bra

Dessverre er det slik. Det er foreldrene som har naturlige instinkter til å ta seg av barn, og til å forholde seg til barnas følelser.

For slikt er Norge dømt i menneskerettighetsdomstol.

bjahan wrote:
og barnevernet har ikke brydd seg.

Dette er blant de tingene FN klager på, overfor norske myndigheter. Men myndighetene fortsetter å bryte menneskerettighetene.

bjahan wrote:
ingen oppfølging men til stedet var de om jeg fikk besøk av min mor eller mormor.

FN anklager Norge for å ikke arbeide for gjenopprettelse av familier. Norske myndigheter reagerer med å gjøre det motsatte: Sørge for å ødelegge for nærhet mellom foreldre og barn.

Altså brytes menneskerettighetene med fullt overlegg.

bjahan wrote:
jeg er så sint jeg kan eksplodere

Det har du selvsagt all grunn til. De har vel ødelagt store deler av barndommen din, og relasjonen til dine nærmeste.

bjahan wrote:
jeg har ingen og si i fra til ingen ting jeg kan gjøre.

Det er jo en mulighet å tenke på rettslige konsekvenser? I det minste bør du fortelle din historie slik at folk har mulighet til å oppdage at fosterbarn IKKE bare er enige med barnefjernerne, slik myndighetene ynder å fremstille det sammen med media.

bjahan wrote:
barnevernet er en spøk det burde het barnemishandlerne.

Noen kalle det "bjørnetjenesten", men jeg synes det er alt for mildt. for makten og næringen har mange andre motiv enn fabling om barns beste. Det handler om barnemishandling OG foreldremishandling, eller ganske enkelt: knusing av familier.

Author:  Justice [ Fri Jun 18, 2010 10:57 pm ]
Post subject: 

Jeg blir lei meg når jeg leser slike innlegg. Det var en periode av livet mitt med foreldrene mine hvor jeg ønsket at noen skulle gripe inn. Men jeg ser det av innlegg og av andre jeg har snakket med at barnevernet ikke alltid er løsningen.

Author:  Arild Holta [ Fri Jun 18, 2010 11:45 pm ]
Post subject: 


Justice wrote:
Jeg blir lei meg når jeg leser slike innlegg. Det var en periode av livet mitt med foreldrene mine hvor jeg ønsket at noen skulle gripe inn. Men jeg ser det av innlegg og av andre jeg har snakket med at barnevernet ikke alltid er løsningen.


I ca ETT av TI tilfeller får barna bedre prognoser av å bli fratatt foreldrene. Det finnes god statistikk og kvalitetsforskning nok til å dokumentere dette. Barnevernet lærer imidlertid ikke slikt når de utdanner seg. De som står for disse utdanningen går ut fra at de kan de de trenger å kunne, og sjekker aldri opp forskning og statistikk som bryter med deres ideer om hvordan virkligheten er.

Det er nøyaktig det samme som man fikk se i NRK-programmene "Hjernevask". Da var det såkalte kjønnsforskere som bare ignorerte de biologiske forskerne, evolusjonspsykologer og svære vitenskapelige undersøkelser.

Man kan undre hvordan det er mulig. Men vi vet at kriger er bekjempet kun grunnet OVERBEVISNING (tro); mennesker blir martyrer for sin OVERBEVISNING (tro); hekser ble brent grunnet OVERBEVISNING (tro); kommunismens mørke undertrykker den nordkoreanske befolkning grunnet makten OVERBEVISNING (tro); etc etc.

Mennesket har dette underlige iboende fenomenet at det OVERBEVISES (tror på) uten reelle BEVIS. Man overbevises av ideologier, religion, moralfilosofier, kulturelle idéer, egne feilkonklusjoner etc etc.

Folk har et behov for å leve etter sine overbevisninger eller sin tro. Problemet oppstår når man er overbevist om å gripe inn i andres liv, eller om å angripe andre. F.eks ta barna fra en familie, helt uten BEVIS for at dette hjelper. Man er bare overbevist og har en masse argumenter og følelser knyttet til overbevisningen. Det er det som kalles livsløgner.

Author:  Justice [ Thu Aug 05, 2010 3:17 am ]
Post subject: 

Jeg er glad for at det ikke fantes noe som het barnevernet da jeg vokste opp. Klart det fantes, men jeg kjente ikke til det. Og visst hadde jeg det vanskelig med foreldre som valgte rus fremfor meg en periode. Men jeg klarte å snu fokuset deres fra rus og over til meg. Og fra den dagen -ca 15 år -så var de der for meg 100 prosent. Hadde barnevernet blitt tilkalt så vet jeg de ville blitt diskvalifisert for envher tid. Men folk er faktisk i stand til å forbedre seg. Og jeg opplevde full oppreisning i tenårene. De sto på tå hæl for meg, og gjorde mer enn jeg kan drømme om.

Moralen er at selvom det kan se svart ut i ett eller to år, så betyr ikke det at foreldrene ikke kan forbedre seg. Med dagens barnevern så har man kun en sjanse virker det som. Og oppfyller man ikke dette, så er man svartelistet for alltid. Livet fungerer ikke slik. Mennesker forandrer seg. Jeg ler når jeg leser om folk som har hatt kontakt med barnevernet tidligere ikke får innvilget søknad om adopsjon. Bare fordi de har vært i kontakt med barnevernet tidligere. Det virker som om barnevernet er en institusjon hvor folk kommer til -og har du først kommet til der -så slipper du aldri ut. Det må en modernisering av barnevernet til før det fungerer. Ja, de hjelper sikkert mange barn i nød. Men ja -de bidrar også til at barn fortsatt skal være i nød.

Author:  Arild Holta [ Thu Aug 05, 2010 6:17 am ]
Post subject: 

Justice wrote:
Ja, de hjelper sikkert mange barn i nød. Men ja -de bidrar også til at barn fortsatt skal være i nød.


Det er vel en av ti som får det bedre grunnet bv's såkalte omsorgsovertakelse. Den ene kunne fått mye bedre hjelp, om bv ikke var forblindet av virkelighetsfjern ideologi. Og hva med de ni andre. Dette finnes det faktisk en del forskning og statistikk på.

Author:  agrippa [ Thu Aug 05, 2010 7:30 am ]
Post subject:  Diskvalifisert og diskriminert

Justice wrote:
Jeg ler når jeg leser om folk som har hatt kontakt med barnevernet tidligere ikke får innvilget søknad om adopsjon. Bare fordi de har vært i kontakt med barnevernet tidligere. Det virker som om barnevernet er en institusjon hvor folk kommer til -og har du først kommet til der -så slipper du aldri ut. Det må en modernisering av barnevernet til før det fungerer. Ja, de hjelper sikkert mange barn i nød. Men ja -de bidrar også til at barn fortsatt skal være i nød.


Man blir også diskvalifisert fra å ha egne barn dersom man har vært i kontakt med "barnevern".

Har man først hatt ulykken av å komme inn i "barneverns" annaler, er man i praksis lyst fredløs og er fratatt alle menneskerettigheter. Man har ikke lenger rett til å stifte familie og risikerer at barnet blir hentet straks det kommer ut av mors liv. Den eneste løsningen er å emigrere og etablere seg i et land som ikke aksepterer at sosialkvinner fritt skal kunne herje med befolkningen.

Author:  Turid Holta [ Thu Aug 05, 2010 10:19 pm ]
Post subject: 

Det er helt grusomt at disse sosialkvinner skal herske med andre kvinner på denne måten. De må ha en del hull i hodet som klarer å gjøre slik mot andre.
Ikke bare blir man utslitt og trett av barnevernsovergrep fra disse sosialkvinner. Man blir regelrett syk av det.

Page 1 of 1 All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/