FORUMET REDD VÅRE BARN
http://forum.r-b-v.net/

...
http://forum.r-b-v.net/viewtopic.php?f=146&t=5068
Page 1 of 1

Author:  TheWidowSpider [ Thu Nov 13, 2008 11:46 pm ]
Post subject:  ...

...

Author:  EXxon81 [ Fri Nov 14, 2008 12:46 am ]
Post subject:  Selvfølgelig er kommer folk unna med dette!

Det er klart at familier i dag som har rusproblematikk i hjemmene kommer seg unna med dette. Barnevernet har en tendens til å luke ut lavere middelklasse fremfor øvremiddelklasse og "overklassen".
Grunnen til dette er fordi det er letter for BV å vise til en god statistikk slik at de får fortsette slik de gjør, samtidig som de ikke plager de som "drifter landet". Nå skal det sies at dette er BV's holdning. Ikke noe som jeg forholder meg til, men en realitet.

Jeg har ikke selv barn, men om jeg selv hadde hatt barn, ville jeg tilhørt det nedre sjikte av middelklassen.
Med tanke på så mange personer innen for helsevesenet, politietat, BV, som jeg har plaget, og som har lagt meg for hat, er det det faktumet at jeg er journalist den eneste grunnen til at jeg om jeg skulle få barn ikke vil bli angrepet med en gang.

Author:  Arild Holta [ Fri Nov 14, 2008 12:56 am ]
Post subject:  Re: Jeg kunne vært et typisk barnevernsbarn

TheWidowSpider wrote:
Klart dere hjelper mange barn, men i SVÆRT mange tilfeller tipper jeg dere regelrett bare ødelegger!


De kan ikke dokumentere å gjøre det bedre for flere enn ca 2/10.

Også disse 2 sine nærmeste, og de 8, kunne fått det bedre om bv hadde trodd på den biologiske familien, i stedet for noe så virklighetsfjernt som tilfeldige "omsorgsbaser". Hadde bv spilt på lag med naturen - den biologiske familie - så hadde de hatt helt andre resultater.

Imidlertid fårstår de verken den biologiske familie, eller at mennesker faktisk ikke er konstruert for detaljstyring og "småkonger".

Stygt å si det, men: I en naturlig tilstand ville detaljstyrende "småkonger" gjerne endt opp med en pil ea et sted i kroppen. "Småkonger" fordrer en sterk politimakt i ryggen, for å få leve ut sin syke hersketrang og narsissisme.

Author:  Svane [ Fri Nov 14, 2008 9:45 am ]
Post subject:  Re: Jeg kunne vært et typisk barnevernsbarn

TheWidowSpider wrote:
Jeg vet alt om hvor sårbar man er når man har anoreksi, og hadde jeg blitt omplassert da jeg hadde anoreksi så VET jeg at min skjebne hadde blitt så mye, mye verre. Det at jeg fikk bli hos mine foreldre gjorde at vi fikk en kjempegod dialog, jeg ble etterhvert hørt og tatt på alvor, og jeg begynte å føle meg trygg igjen. Hadde jeg blitt satt i en total fremmed tilværelse så vet jeg at alt hadde gått helt i svart for meg. Hva med å faktisk tenke på barna? Det virker som å det såkalte barnevernet bare er ute etter å skade barna! Tenk på det dere som jobber i barnevernet!



Det du skriver her, burde være til hjelp for "Tertnes"- BF tok datteren deres.

Author:  Turid Holta [ Fri Nov 14, 2008 11:38 am ]
Post subject: 

Barnevernet gjør jo alt di kan for at barn ikke skal være hos sin familie. Enda di vet at barn tar skade av å bli tvangs flyttet til fremmede mennesker. Kjenner bare følelsen av den kalde gufsen ved å måtte bli tvangsfjernet vekk fra sine kjære. For så å leve blant helt fremede mennesker.

Det går kaldt nedover ryggen ved en slik tanke.

Barn vil ha sin mors og fars fang å sitte på. Så onde di er som ikke bryr seg om barnas følelser. Bare river di vekk, brutalt og kaldt.

Page 1 of 1 All times are UTC [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/